НОВІ ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ НАСИЛЬСТВА У СІМ’Ї (ВІДЕО)

Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
НОВІ ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ НАСИЛЬСТВА У СІМ’Ї (ВІДЕО) PDF Друк
Субота, 09 червня 2018, 19:56

nasilya krugliystil

Кривий Ріг одним з перших в Україні прийняв рішення про створення комунального закладу «Антикризовий центр допомоги жінкам, які постраждали від насилля в сім’ї «З надією в майбутнє». Робота проводилася спільно з громадськими та благодійними організаціями. Наразі Кризовий Центр вже запрацював офіційно.

Аби подолати стереотипи, що існують в суспільстві, організатори круглого столу «Впровадження нових механізмів запобігання та протидії домашньому насильству» запросили до участі представників міністерства соцполітики України, представників Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, громадськість та міські ЗМІ. Діяльність Кризових центрів – це досить поширений у світовій практиці спосіб допомоги жертвам насильства. Зокрема, у криворізькому центрі допомоги зараз перебуває шість жінок та дев’ять дітей, а загалом за рік роботи там отримали допомогу 143 особи. Схожий проект під назвою «За життя без насильства» реалізовано у Вінницький області. Притулок для тимчасового перебування жінок, які пережили домашнє насильство, дозволяє перебувати у ньому разом із дітьми протягом трьох місяців. Жінки отримуватимуть психологічну та правову допомогу.

За висновками Фонду ООН у галузі народонаселення – у світі не існує країн, вільних від насильства над жінками. Насильство  властиве для всіх соціальних груп і не залежить від економічного становища родини в цілому.  У оприлюдненій державній доповіді про стан реалізації національного плану дій «Жінки, мир, безпека» за підсумками 2016-2017 років говориться, що за попередній рік близько 43% жертв сексуального насильства становили жінки у віці 25-36 років, а 63% із цих випадків сталися поза межами родини. І хоча Верховна Рада прийняла низку спеціальних законів, які спрямовані на виявлення та убезпечення від насильства у родині, більшість проектів із захисту жертв реалізується за рахунок міжнародних коштів.

Додамо, що задля для підвищення рівня поінформованості із запобігання та протидії домашньому насильству у межах реалізації проекту було проведено спеціальні тренінги для криворізьких співробітників патрульної поліції, медичних установ та закладів освіти.