Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
ЦЕНТРИ ДОНБАС-УКРАЇНА У КРИВОМУ РОЗІ (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 05 липня 2017, 19:25

don osv_centr

З середини червня в Україні вже відкрилося 12 освітніх центрів, які допомагають абітурієнтам з Донецької та Луганської областей поступати до українських вишів за спрощеною процедурою. В ДЮІ такий центр приймав і минулоріч, студентами стали 6 переселенців. Цього року Міністерство запровадило три категорії, за першою йдуть ті, хто має атестат та сертифікат ЗНО, складніше ситуація з іншими.

Центр Донбас-Україна працював минулоріч і при Донецькому економічному університеті імені Туган-Барановського. Вони вже почали приймати перших відвідувачів, як відзначають спеціалісти, частіше звертаються абітурієнти 3 категорії.

Фахівці нагадують вступникам, що цьогоріч на конкурсі сертифікатів враховуватимуться нові коефіцієнти. Регіональний: додається 1,3% до балів, якщо абітурієнт подає документи не до центральних вишів, сільський: 2% отримують випускники сільських шкіл і 3%  –  для тих, хто поступатиме до вишів-переселенців. Останні, на відміну від більшості вищих навчальних закладів, з бюджетними місцями практично визначилися.

Крім організації центру, ДЮІ цьогоріч вирішив допомогти й молоді Маріуполя, для яких велика відстань до Кривого Рогу стала перепоною до вступу. Минулого року квота для молоді з окупованих територій складала 1200 місць, у 2017-му Міністерство освіти та науки України виділило 700 місць, але ця кількість може збільшитися, коли буде така потреба. Тим більше, що із впровадженням спрощеної процедури проблем не виникає.