РІЧНИЦЯ УНР. ПЕДУНІВЕРСИТЕТ. (ВІДЕО)

Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
РІЧНИЦЯ УНР. ПЕДУНІВЕРСИТЕТ. (ВІДЕО) PDF Друк
Понеділок, 14 листопада 2016, 19:28

richnicya unr

Розвіяти міф про те, що український визвольний рух був справою винятково представників західних регіонів України. Таку мету перед собою ставлять організатори просвітницьких заходів, які у Кривому Розі поступово набувають певної періодичності і під час яких називають імена криворіжців , чия діяльність з цим періодом в історії була пов’язана безпосередньо.

Ініціатива та співорганізація таких зустрічей належить Всеукраїнській громадській організації «Діаспора чеченського народу». І хоча постаті, про які йдеться, не мають спільного історичного коріння з чеченським народом, зацікавленість у проведенні цієї роботи, говорить Салман Садаєв, передусім, обумовлена небайдужістю до історії країни, в якій вони живуть.

 В рамках заходу презентовано перевидану книгу Юрка Степового (справжнє ім’я Федір Пестушко), присвячену Вірі Бабенко «Зв’язкова Віра». Автор також виходець із Кривого Рогу, рідний брат Костянтина Пестушка – отамана Блакитного.  Щодо повноти висвітлення та подачі теми УНР у навчальних програмах: шкільній та вузівській, говорить Юрій Косенко, в цілому це відбувається більш-менш достатньо і адекватно.

 Протягом 25 років після проголошення незалежності України науковцями була проведена велика дослідницька робота. Періоду УНР присвячено десятки кандидатських і докторських дисертацій, випущено багато монографій про особливості та причини української національно-демократичної революції 1917-1920 років. Тож передумовою формування світогляду  сучасного суспільства, а відтак і причиною подій, що відбуваються в Україні, вважає доктор історичних наук, професор кафедри історії та правознавства Наталія Романець, є аж ніяк не брак достовірної інформації, а скоріше викривлена подача цих матеріалів.

На розширення викладання цього періоду, говорить Наталія Романець, передусім, вплинули змінені вимоги до ЗНО, адже перші тридцять питань тестування присвячені саме подіям 20-го століття. Інша справа, на думку історика, - у шкільній програмі предмету з історії України на тиждень відводиться замало годин. Але це питання вже до Міністерства освіти.

 Організатори від проведення цього просвітницького заходу очікують позитивного резонансу. Обіцяють працювати далі, адже на Криворіжжі, говорять, ще чимало невідкритих, але важливих в історії імен.